Близо 100 човека се събраха на среща дискусия в "Актовата зала" на столичното 68-мо СУ. Темата на разговора беше: Какво може да се направи за отварянето на пешеходната връзка между „Дружба“ 2 и „Дружба“ 1? Стана ясно, че община "Искър" има готов план за алтернативен път, но той не беше възприет от по-голямата част от присъстващите в залата, които поискаха отварянето на стария път, който е най-удобната връзка до „Дружба“ 1.
За да се осъществи алтернативния път е необходимо преместването на спирката на градския транспорт, местенето на светофар, а в крайна сметка новата пътека ще излиза в полето. Дружбенци не са против нейното изграждане, но тя не решава техния проблем, а само създава една допълнителна възможност за пешеходен достъп, която ще може оптимално да се ползва след години.
Д-р Николай Георгиев запита дали отстоянието от оградата до сградата, заради която бе затворена пътеката е 3 метра, както е по закон. Главният архитект на столичния район "Искър" Теодора Донкова обясни, че предстои регулярна проверка, която да установи законността на строежа. От своя страна Обществения съвет на Дружба 2 поиска по време на проверката да има и граждански контрол.
„Промяна в ПУП ще даде възможност да се отчужди пътеката, която сега е попаднала в частен имот“, заяви общинският съветник Борис Цветков.
Собственикът на имота Андон Николов не се появи на събитието.
На финала на срещата кметът на район "Искър" Ивайло Цеков покани хората да присъстват и на обсъждането на плановете за регулация на "Дружба 2". "Това е в защита на нашия собствен интерес. Плановете действат 20-30 години", каза Цеков.
Няма коментари:
Публикуване на коментар